Μία νέα κατηγορία έτοιμων για ψήσιμο γλυκών λανσάρει η alfa. Πρόκειται για τη σειρά «Τα δικά μας γλυκά», η οποία περιλαμβάνει 4 γεύσεις: Πορτοκαλόπιτα, Σοκολατόπιτα, Γαλατόπιτα και Καρυδόπιτα.
On air σχετική καμπάνια από την Solid Havas.
Μία νέα κατηγορία έτοιμων για ψήσιμο γλυκών λανσάρει η alfa. Πρόκειται για τη σειρά «Τα δικά μας γλυκά», η οποία περιλαμβάνει 4 γεύσεις: Πορτοκαλόπιτα, Σοκολατόπιτα, Γαλατόπιτα και Καρυδόπιτα. Όλα είναι φτιαγμένα με παραδοσιακές συνταγές και περιέχουν τοπικές πρώτες ύλες υψηλής ποιότητας.
Είναι εύκολα στην ετοιμασία, καθώς μόλις ψηθούν χρειάζονται μόνο το σιρόπι (που έχει ξεπαγώσει) ή το γλάσο (που θέλει μόνο ζέσταμα) που περιέχουν οι συσκευασίες, όπου χρειάζεται. «Τα δικά μας γλυκά» βρίσκονται στις καταψύξεις των σούπερ-μάρκετ, πανελλαδικά. Το λανσάρισμα, με μήνυμα «Μοσχομυρίζουμε το σπίτι», έχει αναλάβει η Solid Havas, με τηλεοπτική επικοινωνία που είναι στον αέρα και digital Μέσα.